Kraj:
Polska
Call-Back-Service

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym rozwiązaniu?

Z przyjemnością do Ciebie zadzwonimy! Wystarczy przysłać wiadomość z numerem telefonu. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Wyślij wiadomość bezpośrednio na adres:

info(at)proalpha.pl

Kontakt

Masz pytania, życzenia lub uwagi?

Przyślij nam krótką wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą.

Sąd Rejonowy
w Zielonej Górze
Wydział VIII Gosp. KRS
KRS nr 0000229984
NIP 9291734868
kapitał zakładowy
330 000,00 zł

info(at)proalpha.pl

Adres

proALPHA Polska Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 1

65-021 Zielona Góra

Tel.: +48 (68) 50 66 500

Fax: +48 (68) 325 50 97

Mapa dojazdu

Przemysł 4.0 i system ERP – to działa!

Współdziałanie partnerów w scenariuszu Przemysł 4.0 – prezentacja Konfiguratora produktu „na żywo”!

20.03.2015

W dniach 13-17.04.2015r proALPHA przedstawi na stoisku SmartFactory KL na targach w Hanowerze idealną integrację produkcji w systemie ERP.

instalacja Przemysł 4.0 SmartFactory KL

Inteligentna, modułowa i dedykowana do zastosowań przemysłowych: instalacja Przemysł 4.0 SmartFactory KL (foto: SmartFactory KL)

Chociaż interfejsy nie są jeszcze ustandaryzowane, proALPHA udowodni na targach w Hanowerze, że możliwa jest sprawna współpraca między produkcją Przemysłu 4.0 a systemem ERP. Grupa proALPHA, jako członek inicjatywy technologicznej SmartFactory KL e.V i DFKI (Deutsche Forschungszentrum für Künstliche Intelligenz GmbH - Niemieckiego Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją), zaprezentuje razem z 14 innymi przedsiębiorstwami rozwiązania dotyczące wizji integracji Przemysłu 4.0. W hali 8 na stoisku D20 nie tylko znajdzie się pierwsza instalacja Plug&Produce Przemysł 4.0, ale dodatkowo będzie ona wymieniała swoje dane z systemem ERP.

Połączona w sieci produkcja – to brzmi dumnie. Połączenie samych maszyn, czujników i sterowania produkcją wprawdzie uskutecznia pewien obszar, ale nie cały łańcuch tworzenia wartości. Celem tego przedsięwzięcia jest, aby w niezależnej od producenta linii produkcyjnej - modułowej, bazującej na jednolitym standardzie – wyprodukować indywidualnie skonfigurowany produkt zdefiniowany w systemie ERP. Jak to działa? Wszystko zaczyna się od indywidualnego zestawienia produktu przez Konfigurator produktu proALPHA. Uzyskane zlecenie produkcyjne przekazane zostaje bezpośrednio z systemu ERP do maszyny i tam, wg zadanych parametrów, następuje obróbka.

Z myślą o targach w  Hanowerze koncepcja Przemysłu 4.0 została znacznie rozszerzona przez firmę SmartFactory KL i DFKI: pojedyncze moduły produkcyjne można uzupełniać w trakcie włączonej i pracującej maszyny. Wymiana danych pomiędzy poszczególnymi maszynami i systemem ERP realizowana jest już często w praktyce. Maszyny zgłaszają bezpośrednio do systemu ERP np. postęp prac, który aktualnie został wykonany. Partnerzy inicjatywy, jako następny krok, rozważają już realizacje i integracje paradygmatów z Przemysłu 4.0 w praktyce. System ERP również tutaj odgrywa ważną rolę, zarówno dla ekonomicznej pracy maszyn produkcyjnych – np. poprzez planowanie procesów produkcyjnych i serwisu - jak i dla integracji produkcji z organizacją przedsiębiorstwa.

Chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat proALPHA ERP lub koncepcji Przemysłu 4.0?
Czekamy na Państwa kontakt! Telefon: +68 50 66 500


Wróć do listy Newsów