Kraj:
Polska
Call-Back-Service

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym rozwiązaniu?

Z przyjemnością do Ciebie zadzwonimy! Wystarczy przysłać wiadomość z numerem telefonu. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Wyślij wiadomość bezpośrednio na adres:

info(at)proalpha.pl

Kontakt

Masz pytania, życzenia lub uwagi?

Przyślij nam krótką wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą.

Sąd Rejonowy
w Zielonej Górze
Wydział VIII Gosp. KRS
KRS nr 0000229984
NIP 9291734868
kapitał zakładowy
330 000,00 zł

info(at)proalpha.pl

Adres

proALPHA Polska Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 1

65-021 Zielona Góra

Tel.: +48 (68) 50 66 500

Fax: +48 (68) 325 50 97

Mapa dojazdu

Przemysł 4.0 a sprawa Polska

02.11.2016

Polacy oczami niemieckich przedsiębiorców

Jak uniknąć pułapki średniego wzrostu?
Co mog
łoby nam pomóc dogonić światową czołówkę? Nad tymi pytaniami zastanawiano się podczas wrześniowego spotkania dla prasy, na którym poinformowano
o wdro
żeniu systemu ERP proALPHA w firmie Groclin produkującej poszycia na fotele samochodowe.

Dariusz Śliwowski, prezes proALPHA Polska, przypomniał, że świat wchodzi w erę czwartej rewolucji przemysłowej, opartej na robotyzacji, indywidualizacji produktu oraz internecie rzeczy, który stwarza m.in. nowe możliwości zarządzania jakością.

W Niemczech istnieje Towarzystwo Fraunhofera, które skupia 66 instytutów naukowo-badawczych wspieranych przez rząd i współfinansowanych przez sektor prywatny. To największa w Europie organizacja zajmująca się badaniami stosowanymi i ich wdrożeniami. Uważa się, że m.in. dzięki niej nasi zachodni sąsiedzi należą do liderów w przemyśle 4.0. Jak podkreślił Friedrich Neumeyer, prezes proALPHA Business Solutions, Towarzystwo ma ogromne znaczenie dla niemieckiej gospodarki. Dlatego warto byłoby rozważyć utworzenie jego odpowiednika również w Polsce.

 

Neumeyer zwrócił także uwagę na inne zjawisko. Nie każde przedsiębiorstwo może być światową korporacją. Znacznie łatwiej zostać „ukrytym czempionem” (hidden champion). To firma zwykle średniej wielkości, innowacyjna, wytwarzająca wyspecjalizowany produkt. Przy zachowaniu odpowiedniego poziomu jakości może stać się regionalnym, a nawet światowym liderem w swojej dziedzinie. 

Źródło: Mieczysław T. Starkowski, My Company Polska, listopad 2016 r.


Wróć do listy Newsów