Kraj:
Polska
Call-Back-Service

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym rozwiązaniu?

Z przyjemnością do Ciebie zadzwonimy! Wystarczy przysłać wiadomość z numerem telefonu. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Wyślij wiadomość bezpośrednio na adres:

info(at)proalpha.pl

Kontakt

Masz pytania, życzenia lub uwagi?

Przyślij nam krótką wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą.

Sąd Rejonowy
w Zielonej Górze
Wydział VIII Gosp. KRS
KRS nr 0000229984
NIP 9291734868
kapitał zakładowy
330 000,00 zł

info(at)proalpha.pl

Adres

proALPHA Polska Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 1

65-021 Zielona Góra

Tel.: +48 (68) 50 66 500

Fax: +48 (68) 325 50 97

Mapa dojazdu

proALPHA zarządza produkcją modeli pojazdów

Międzynarodowe wymagania koncernu Sieper decydującym czynnikiem wyboru rozwiązania ERP

18.08.2010

Grupa proALPHA będzie wdrażać kompleksowe rozwiązanie informatyczne proALPHA w firmie Sieper Sp. z o.o. w Złotoryi. Implementacja obejmuje podstawowe procesy gospodarcze, między innymi w obszarach logistyki, finansów i controllingu. Projekt dodatkowo obejmuje uruchomienie funkcji wspomagania decyzyjnego z pomocą proALPHA Analyzer, system zarządzania dokumentami proALPHA DMS oraz proALPHA Intercompany – moduł umożliwiający wymianę danych i dokumentów pomiędzy firmami. Spośród 550 pracowników przedsiębiorstwa, z nowym oprogramowaniem pracować będzie niemal 200 użytkowników w głównej siedzibie w Niemczech oraz zakładach w Chinach i w Polsce. Do Grupy Sieper należą znane marki – Siku oraz Wiking.

Grupa Sieper poszukiwała rozwiązania ERP, aby zwiększyć produkcję oraz odwzorować w jednym systemie jednostki rozproszone na świecie. Według kierownika IT Andreasa Ohma, w konsekwencji nastąpi znacząca poprawa kontroli przepływu towarów, która umożliwi optymalizację dyspozycji, jak i dystrybucji.

Czynnikiem decydującym o wyborze systemu ERP proALPHA jest jego ukierunkowanie na potrzeby przedsiębiorstw średniej wielkości. Nowe oprogramowanie nie powinno być zbyt rozbudowane, a jednocześnie dostarczać wszystkich niezbędnych narzędzi. Zaletą systemu proALPHA jest wysoka integralność wszystkich modułów, w tym także systemu zarządzania dokumentami (DMS). Z uwagi na międzynarodową strukturę Grupy Sieper, istotna okazała się możliwość obsługi w systemie proALPHA trzech zakładów produkcyjnych w Niemczech, w Chinach i w Polsce. Jednym z ważnych warunków rozpoczęcia realizacji projektu wdrożenia było także wymaganie Grupy Sieper, aby uformować i zwizualizować wszystkie kluczowe procesy w przedsiębiorstwie, w celu stworzenia podstaw dla ich optymalizacji. Konsultanci firmy proALPHA będą w tym celu wykorzystywali narzędzie proALPHA GPD. Andreas Ohm: "Jesteśmy przekonani, iż proALPHA jest dostawcą, który zapewni nam doskonałe wsparcie w profesjonalnym wdrażaniu nowego kompletnego rozwiązania, poprzez swoją wiedzę doradczą, jak i za pomocą narzędzi zarządzania projektami."

W rodzinnie prowadzonej Spółce Sieper produkowane są modele zabawkowe pojazdów pod marką Siku oraz modele kolekcjonerskie pod marką Wiking. Przedsiębiorstwo utworzono w roku 1921 jako zakład odlewniczy w Lüdenscheid. W roku 1950 powstała marka Siku, której nazwa składa się z pierwszych liter słów Sieper Kunststoffe. Spółka Sieper przejęła w 1984r. firmę Berliner Wiking Modellbau. Artykuły tej marki należą do najbardziej pożądanych w kręgach kolekcjonerskich. Obok Lüdenscheid i powstałego w roku 2003 oddziału w Polsce, modele pojazdów od 2007r. produkowane są również w chińskim zakładzie w Donguan.


Wróć do listy Newsów