Kraj:
Polska
Call-Back-Service

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym rozwiązaniu?

Z przyjemnością do Ciebie zadzwonimy! Wystarczy przysłać wiadomość z numerem telefonu. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Wyślij wiadomość bezpośrednio na adres:

info(at)proalpha.pl

Kontakt

Masz pytania, życzenia lub uwagi?

Przyślij nam krótką wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą.

Sąd Rejonowy
w Zielonej Górze
Wydział VIII Gosp. KRS
KRS nr 0000229984
NIP 9291734868
kapitał zakładowy
330 000,00 zł

info(at)proalpha.pl

Adres

proALPHA Polska Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 1

65-021 Zielona Góra

Tel.: +48 (68) 50 66 500

Fax: +48 (68) 325 50 97

Mapa dojazdu

proALPHA wspiera Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej

16.09.2014

03 czerwca 2014r. w zielonogórskiej Palmiarni odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom z lubuskich szkół średnich, którzy osiągnęli wybitne wyniki w XXVII Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej (OWE) organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987r. Jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Strefa euro - szansa czy zagrożenie?”, a honorowy Patronat nad XXVII edycją Olimpiady objął Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. dr hab. Marek Belka.

Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce, wspieranie rozwoju oraz promowanie aktywności i przedsiębiorczości uczniów szczególnie uzdolnionych. Przyjęta formuła Olimpiady ma na celu zarówno sprawdzenie zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

OWE to wydarzenie wysokiej rangi i prestiżu. Zawody odbywają się na trzech szczeblach: szkolnym, okręgowym i centralnym. W całym kraju udział wzięło ponad 10 tysięcy uczniów, z pośród których stu najlepszych zakwalifikowało się do etapu centralnego. Z radością informujemy, że w etapie centralnym znalazło się pięcioro Lubuszan - Michał Gałagus z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, który wywalczył tytuł laureata, oraz Marcin Pałasz z Zespółu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie  Wielkopolskim, Justyna Wojt, Łukasz Baszczak i Tomasz Kuczak z I Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, którzy wywalczyli tytuły finalistów.

Lubuscy uczniowie podkreślają, że do udziału w Olimpiadzie zachęciła ich min. możliwość zdobycia indeksu na jedną z podanych do wyboru uczelni wyższych. Oprócz głównej nagrody, Komitet Okręgowy OWE, któremu przewodniczy dr Paweł Kużowicz, Dyrektor Zarządzający proALPHA, zorganizował spotkanie w zielonogórskiej Palmiarni i zadbał o nagrody w postaci czeków pieniężnych oraz gadżetów, które ufundowali sponsorzy i mecenasi Olimpiady. Głównym sponsorem wydarzenia było PGNiG SA. Nagrodzeni zostali także opiekunowie naukowi uczniów.

'Cieszymy się, że w naszych działaniach uzyskujemy wsparcie ze strony przedsiębiorców, urzędów i instytucji, którym - podobnie jak nam – zależy na dobrym wykształceniu młodego pokolenia ekonomistów i menadżerów' powiedział Jacek Grzelak, szef PTE w Zielonej Górze. Zdaniem Jacka Grzelaka, wyniki tegorocznej olimpiady są świadectwem wybitnych uzdolnień ekonomicznych uczniów z naszego regionu, a uczniowie lubuskich szkół po raz kolejny potwierdzili swoją wyjątkową wiedzę z ekonomii.

W dotychczasowych dwudziestu siedmiu edycjach Olimpiady udział wzięło prawie 312 tys. uczniów, a lubuskie szkoły wykształciły 225 laureatów i finalistów! Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej należy do jednej z najbardziej popularnych pod względem liczby uczestników. Laureaci i finaliści OWE zasilają szeregi kadr menadżerów, nauczycieli akademickich i fachowców w różnych dziedzinach praktyki gospodarczej

Cieszymy się z osiągnięć młodych Lubuszan i życzymy im dalszych sukcesów!


Wróć do listy Newsów