Kraj:
Polska
Call-Back-Service

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszym rozwiązaniu?

Z przyjemnością do Ciebie zadzwonimy! Wystarczy przysłać wiadomość z numerem telefonu. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy.

Wyślij wiadomość bezpośrednio na adres:

info(at)proalpha.pl

Kontakt

Masz pytania, życzenia lub uwagi?

Przyślij nam krótką wiadomość, a my skontaktujemy się z Tobą.

Sąd Rejonowy
w Zielonej Górze
Wydział VIII Gosp. KRS
KRS nr 0000229984
NIP 9291734868
kapitał zakładowy
330 000,00 zł

info(at)proalpha.pl

Adres

proALPHA Polska Sp. z o.o.

ul. Dąbrowskiego 1

65-021 Zielona Góra

Tel.: +48 (68) 50 66 500

Fax: +48 (68) 325 50 97

Mapa dojazdu

Bregal Capital przejmuje większościowy pakiet udziałów w proALPHA

12.08.2013

Bregal Capital, spółka inwestycyjna rodziny Brenninkmeijer, przejmuje większość udziałów w Grupie proALPHA - wiodącym dostawcą oprogramowania ERP dla przedsiębiorstw średniej wielkości. Bregal nabył udziały zarówno braci Leo i Wernera Ernst, założycieli proALPHA, jak i inwestora Beaufort Capital. Martin Wolf, trzeci z założycieli, nadal pozostaje udziałowcem, podobnie jak pozostali członkowie kierownictwa proALPHA.

Kierownictwo proALPHA wraz z nowym inwestorem planuje dalszy rozwój firmy oraz rozszerzenie portfolio produktów. Florian Schick, Partner w Bregal Capital powiedział: "proALPHA dysponuje innowacyjnym rozwiązaniem ERP, specjalnie dopasowanym do potrzeb średniej wielkości przedsiębiorstw oraz zespołem najwyższej klasy konsultantów z branżowym know-how. Kierownictwo oraz pracownicy firmy swoim zaangażowaniem i fachową wiedzą dowiedli, że proALPHA jest wyjątkowym przedsiębiorstwem. Cieszymy się, że będziemy mogli wspierać kierownictwo i pracowników firmy w dalszej realizacji koncepcji sukcesu oraz umocnimy pozycję proALPHA jako dostawcy rozwiązania ERP dla przedsiębiorstw średniej wielkości".

W spółce Bregal proALPHA pozyskała stabilnego finansowo partnera, który już od wielu lat towarzyszy w rozwoju wielu prężnie rozwijającym się firm. Bregal, jako rodzinna spółka inwestycyjna, kładzie duży nacisk na długoterminowe i przyszłościowe inwestycje o konserwatywnej i zrównoważonej strukturze finansowania. Taką szansę zauważa również Leo Ernst: "proALPHA bardzo pozytywnie rozwinęła się w ostatnich latach; z tak doświadczonym udziałowcem, jedną z najbardziej renomowanych firm rodzinnych, możemy również w przyszłości kształtować ten sukces".

Przy ścisłej współpracy z pozostałymi członkami kierownictwa firmy oraz nowym udziałowcem, bracia Ernst będą uczestniczyli w systematycznym i sprawnym procesie przekazania. Po zamknięciu roku obrotowego 2014 będą stopniowo wycofywać się z firmy. Jürgen Brand, Członek Zarządu proALPHA Software AG oraz Markus Klahn i Matthias Kläsener, Członkowie Zarządu proALPHA Consulting AG, podobnie jak Martin Wolf, główny programista, po ustanowieniu nowej struktury własnościowej obejmą udziały w spółce proALPHA. Przejęcie zastrzeżone jest zgodą odpowiednich urzędów kartelowych.

O Bregal Capital

Bregal Capital jest spółką inwestycyjną rodziny Brenninkmeijer zarządzającą kapitałem ponad 3 miliardów euro, która od początku istnienia zainwestowała już w ponad 20 przedsiębiorstw. Obecnie Spółka inwestuje w ramach swojego trzeciego funduszu o wolumenie 1 miliarda euro koncentrując się na pakietach większościowych oraz kapitale wzrostu dla średnich przedsiębiorstw, w tym LR Health & Beauty Systems oraz Novem.


Wróć do listy Newsów